Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Popowo Kościelne 21
62-285 Popowo Kościelne
tel: 61 4278050

Zaproszenie od dyrekcji


Szkoła podstawowa to najważniejszy adres w edukacji każdego dziecka.
To właśnie tu kształtują się umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat.
W Szkole Podstawowej Milenium w Popowie Kościelnym szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia, dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych.
Uczniowie mogą liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga i logopedy. Nie zapominamy o językach obcych - już od I klasy Dzieci uczą się języka angielskiego, a od IV klasy – drugiego języka obcego. Poza tym ze wszystkich wiodących przedmiotów odbywają się zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające uzdolnienia.
 
Aktualności
#LaboratoriaPrzyszłości
dodano: Piątek, 15 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
W ramach innowacyjnych zajęć rewalidacyjnych i  rozwijających kompetencje emocjonalne korzystamy  z zaawansowanego narzędzia edukacyjnego, jakim jest robot Photon. Ten interaktywny robot, wyposażony w szereg sensorów i możliwość programowania, okazał się doskonałym narzędziem wspierającym rozwój uczniów w obszarze emocji i umiejętności rewalidacyjnych.

Photon  podczas zajęć został wykorzystany do symulowania różnych sytuacj
Wykorzystujemy długopis 3D podczas zajęć rozwijających koncentrację uwagi
dodano: Piątek, 15 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
Uczniowie zapoznając się z długopisem wykonywali zawieszki i breloczki. Praca z długopisami 3D wymagała skupienia i zgrania ruchów ręki z tym, co dzieje się na płaszczyźnie papieru. Ćwiczenia te skupiały się na rozwijaniu koordynacji ruchów, co ma kluczowe znaczenie w procesie rewalidacji.

Natomiast podczas zajęćrozwijających kompetencje  emocjonalno-społeczne uczniowie wykonywali ozdoby  świąteczne i upominki dla innych. Poprzez indywidualne
Za nami VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Pięknego Czytania „W blasku wigilijnych świec"🎄🎄🎄
dodano: Piątek, 15 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
15 grudnia 2023r. o godz. 9.00 w Świetlicy Wiejskiej w Popowie Kościelnym zrobiło się naprawdę świątecznie - a to za sprawą nie tylko przepięknej dekoracji, ale przede wszystkim 29 recytatorom – miłośnikom poezji bożonarodzeniowej, którzy przybyli na konkurs zorganizowany przez nasze nauczycielki – p. Edytę Bogdańską, p. K. Mazur i p. B. Smarsz przy wsparciu organu prowadzącego – Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Występy uczni&oa
Szkolny Konkurs Recytatorski „W blasku wigilijnych świec”🎄🎄
dodano: Wtorek, 12 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
W naszej szkole już od mikołajek panuje przedświąteczny nastrój. W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie mogli poczuć cudowną magię Świąt Bożonarodzeniowych, a to za sprawą odbywającego się po raz dziewiąty Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „W blasku wigilijnych świec”. Miłośnicy poezji rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Jury konkursu w składzie: p. Edyta Bogdańska, p. Kamila Mazur i p. Beata Smarsz wyłoniło następujących laureat
Wycieczka do Wrocławia
dodano: Wtorek, 12 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
Dnia 5.12 uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Wrocławia.

Wyruszyliśmy skoro świt, żeby już od 10.00 zwiedzać najciekawsze zabytki i najurokliwsze miejsca w mieście z panem Przewodnikiem, który w ciekawy sposób zapoznał nas z historią tego pięknego miasta.

Kolejnym punktem wycieczki było Afrykarium, które zwiedziliśmy z Edukatorem. Była to cenna i interesująca lekcja o florze i faunie Afryki. Spotkaliśmy niezwy
Warsztaty świąteczne 🎅🎄🎁🧵🪡
dodano: Piątek, 8 grudnia 2023 przez: Kamila Mazur
8 grudnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach świątecznych, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu. Podczas warsztatów dzieci rozwijały swoje zdolności manualne. Powstały bożonarodzeniowe ramki, które mogą stanowić wspaniały prezent dla bliskich. Kolejną atrakcją był seans filmowy "Trolle3".
Archiwum wiadomości: 2023/2024 [2022/2023] [2021/2022] [2020/2021] [2019/2020] [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014]  [Inne]
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2024 by Dział IT GSW Milenium