Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Popowo Kościelne 21
62-285 Popowo Kościelne
tel: 61 4278050

Zaproszenie od dyrekcji


Szkoła podstawowa to najważniejszy adres w edukacji każdego dziecka.
To właśnie tu kształtują się umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat.
W Szkole Podstawowej Milenium w Popowie Kościelnym szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia, dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych.
Uczniowie mogą liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga i logopedy. Nie zapominamy o językach obcych - już od I klasy Dzieci uczą się języka angielskiego, a od IV klasy – drugiego języka obcego. Poza tym ze wszystkich wiodących przedmiotów odbywają się zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające uzdolnienia.
 
Aktualności
Dzień Wiosny 🌻🪷🪻🌷
dodano: Piątek, 22 marca 2024 przez: Kamila Mazur
Pierwszego Dnia Wiosny gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę Nadleśnictwa Durowo p. Aleksandrę Farjan. Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się, jak wygląda praca leśniczego, jakie drzewa rosną w lesie i jak działa szkółka leśna.

Pani Ola wyjaśniła nam, skąd biorą się drzewa w lesie. W tym szczególnym dniu każda klasa wraz z panią dyrektor Justyną Nawrot zasadziła w Zielonym Zakątku sadzonki kaliny. Liczymy, że dobrze pielęgnowane za jakiś czas b
Światowy Dzień Zespołu Downa
dodano: Czwartek, 21 marca 2024 przez: Kamila Mazur
<>Dziś, w pierwszy dzień wiosny, przyłączyliśmy się do akcji Światowego Dnia Zespołu Downa. <>  <>Data 21 marca nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze. <>  <>Kolorowe skarpetki, które zakładamy tego dnia, to znak tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla osób z Zespołem Downa. Skarpetki zakładamy dzisiaj, jednak swój szacunek
I Powiatowe Forum Placówek Oświatowych
dodano: Czwartek, 21 marca 2024 przez: Kamila Mazur
Uczniowie naszej szkoły wraz z p. Patrycją Borysiak mieli okazję uczestniczyć w pierwszym Powiatowym Forum Placówek Oświatowych poświęconemu bezpieczeństwu, zdrowiu i humanitaryzmowi.

Organizatorami wydarzenia był Polski Czerwony Krzyż i Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Podczas forum głos zabrali przedstawiciele organizacji, które na co dzień współpracują i wspierają PCK w Wągrowcu, a także wspólnie realizują programy z zakresu
Z wizytą w teatrze 🎭
dodano: Czwartek, 21 marca 2024 przez: Kamila Mazur
11 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w musicalu"Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego Forte.

Opowieść rozwinęła naszą wyobraźnię i wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Sztuka zainspirowala uczniów i dodała odwagi, by nigdy się nie poddawać, żeby kroczyć przez życie pewnie, nawet gdy droga do celu bywa kręta.
IV Małe Wielkie Recytacje w Łeknie
dodano: Czwartek, 21 marca 2024 przez: Kamila Mazur
Uczniowie klasy 1 wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. IV Małe Wielkie Recytacje, którego organizatorem była Biblioteka w Łeknie. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało ,,Śmiej się razem z nami".

Tymoteusz Wiater zaprezentował wiersz Marii Konopnickiej ,,Stefek Burczymucha", a Fabian Filipek ,,Kaczkę - dziwaczkę" Jana Brzechwy. Mimo iż uczniowie nie zajęli żadnego miejsca, to mieli okazję stanąć na dużej scenie i zmierzyć się z tremą.
#przezzyciewkolorowychskarpetkach
dodano: Środa, 20 marca 2024 przez: Kamila Mazur
INNY, NIE ZNACZY GORSZY!Rozmawiajmy na temat różnorodności i akceptacji dla odmienności, bądźmy wrażliwi i solidarni. Pamiętajmy, że osoby z Zespołem Downa również odczuwają emocje, zmagają się z trudnościami i przeżywają wzloty i upadki. W każdym człowieku drzemie wiele dobra - wystarczy to odkryć!
Archiwum wiadomości: 2023/2024 [2022/2023] [2021/2022] [2020/2021] [2019/2020] [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014]  [Inne]
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2024 by Dział IT GSW Milenium