Witaj, Gościu! Zaloguj się
Nasze szkoły
Aktualności
;
Szkoła Podstawowa Milenium
ul. Popowo Kościelne 21
62-285 Popowo Kościelne
tel: 61 4278050

Zaproszenie od dyrekcji


Szkoła podstawowa to najważniejszy adres w edukacji każdego dziecka.
To właśnie tu kształtują się umiejętności, które są podstawą do nauki na kolejnych etapach edukacji, czyli przez 12 następnych lat.
W Szkole Podstawowej Milenium w Popowie Kościelnym szczególną uwagę poświęcamy wszechstronnemu rozwojowi ucznia, dbając o jego bezpieczeństwo, rozwój społeczny, kształtowanie kompetencji polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych.
Uczniowie mogą liczyć na pomoc zatrudnionych w szkole pedagoga i logopedy. Nie zapominamy o językach obcych - już od I klasy Dzieci uczą się języka angielskiego, a od IV klasy – drugiego języka obcego. Poza tym ze wszystkich wiodących przedmiotów odbywają się zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające uzdolnienia.
 
Aktualności
Wyniki rodzinnego konkursu ekologicznego „Domek dla owadów”🐞🐝🦋
dodano: Środa, 22 marca 2023 przez: Kamila Mazur
Przedmiotem pracy było zbudowanie trwałego domku dla owadów ogrodowych według własnego projektu. Wszyscy uczestnicy doskonale wywiązali się z podjętego zadania. Wykonali prace z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Domki wyróżniają się estetyką, wytrzymałością na warunki pogodowe oraz są  przyjazne dla owadów. Wszystkie domki  zostały już umieszczone w Zielonym Zakątku i czekają na naszych wielkich sprzymierzeńców.

La
Światowy Dzień Wody 🌍💧🌧
dodano: Środa, 22 marca 2023 przez: Kamila Mazur
22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian zmierzających do  rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją, a ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania w tym zakresie.

O t
INNY, NIE ZNACZY GORSZY!
dodano: Wtorek, 21 marca 2023 przez: Kamila Mazur
Dzień  21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. Jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki.

Szanujmy i traktujmy innych tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani! #przezzyciewkolorowychskarpetkach

Pozdrawiamy ❤️😍❤️
SOSW - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wągrowcu
#przezzyciewkolorowychskarpetkach
Powitanie wiosny w młodszych klasach ☘️🌺🌿
dodano: Wtorek, 21 marca 2023 przez: Kamila Mazur
Dziś w szkole było głośno, wesoło i kolorowo. Dzieci, znudzone przeciągającą się zimą, udały się na przemarsz w poszukiwaniu wiosny. Śpiewały, klaskały i tańczyły w fantastycznych przebraniach, a w drodze powrotnej zbierały śmieci, których niestety nie brakowało. Doepełnienieniem miłego dnia było ognisko i wspólne zabawy.

Dziękujemy Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Popowo Kościelne za pomoc w organizacji wiosennego przemarszu❤️
Powitanie wiosny 🌺🌿☘️🏵
dodano: Wtorek, 21 marca 2023 przez: Kamila Mazur
Tradycją naszej szkoły jest, że wiosnę witamy, porządkując nasz szkolny ogród i upiększając go nowymi nasadzeniami. Nie inaczej było w tym roku. Wraz z nauczycielami i rodzicami wykonaliśmy kawał dobrej roboty:

✅️ wypełniliśmy różnymi materiałami ścieżkę sensoryczną
✅️ posadziliśmy nowe drzewa i kwiaty
✅️ przycięliśmy drzewka
✅️ pograbiliśmy liście
✅️ wyczyściliśmy murek otaczający szkołę.

Na
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
dodano: Środa, 15 marca 2023 przez: Kamila Mazur
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując po czujnym okiem p. K. Świętek plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”.

W starszych klasach na lekcjach matematyki uczniowie dowiedzieli się ważnych inform
Archiwum wiadomości: [2023/2024] 2022/2023 [2021/2022] [2020/2021] [2019/2020] [2018/2019] [2017/2018] [2016/2017] [2015/2016] [2014/2015] [2013/2014]  [Inne]
Polityka coockie    Ochrona prywatności
Copyright (c) 2012-2024 by Dział IT GSW Milenium