25 kwietnia 2019 w SP Milenium w Popowie Kościelnym odbył się Festiwal Nauki, będący jednym z elementów realizowanego w tym roku szkolnym projektu rozwijającego kompetencje kluczowe z zakresu nauk przyrodniczych i matematycznych pod nazwą „Myśl logicznie, działaj praktycznie”.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy zadaniowe i przez cały dzień uczestniczyli w różnych działaniach doskonalących ich wiedzę i umiejętności matematyczno-przyrodnicze: oglądali filmy wybrane przez panią Patrycję Borysiak, brali udział w grze terenowej, wykorzystującej aplikacje na urządzenia mobilne, posługiwali się kodami QR, rozwiązywali łamigłówki i zadania logiczne przygotowane przez wszystkich nauczycieli szkoły, rywalizowali w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Kornelię Świętek, w całości opartych na działaniach matematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty i doświadczenia fizyczno-chemiczne przygotowane przez Klub Młodego Odkrywcy „Galaxy” pod kierunkiem pani Małgorzaty Dudek. Wiele radości sprawiły uczniom podchody zatytułowane „Wiedza kluczem do nauki”, przygotowane przez panie Wiesławę Pakulską i Julitę Hoffmann, w których oprócz umiejętności naukowych ważne było też nastawienie na współdziałanie i etapowe projektowanie i budowanie domu z materiałów zgromadzonych w czasie zabawy.
Gościem specjalnym Festiwalu Nauki była pani Marta Szmyra, studentka V roku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku biotechnologia, która wygłosiła inspirujący wykład „Naukowiec – moja misja, moja pasja”, zachęcający uczniów do rozwijania ich naukowych zainteresowań.
Na zakończenie wydarzenia podsumowano konkursy na najciekawszy eksponat, w którym I miejsce zdobył Maksymilian Klimczak, II miejsce – Adam Kucharski, III miejsce – Dominik Gumienny. Ogłoszono również wyniki konkursu rodzinnego „Zakątek Odkrywców” na pomoc dydaktyczną stanowiącą wyposażenie Szkolnego Zielonego Zakątka. W tym konkursie I miejsce zajął Mikołaj Kucharski, który z rodziną wykonał studnię, II miejsce – Sławomir Piątkowski, autor wiatromierza, III miejsce – rodzina Alicji Przybysz za wykonanie żurawia. Ponadto przyznano wyróżnienia Oldze Ciesielskiej, Katarzynie Karasiewicz, Maciejowi Kośmickiemu i Kacprowi Nowakowi. Dla wszystkich rodzin organ prowadzący szkołę – Gnieźnieńska Szkoła Wyższa ufundowała bony upominkowe do Wilisch Cafe. Pomoce dydaktyczne zostały umieszczone w Zielonym Zakątku i już można dzięki nim odkrywać kolejne tajniki nauki.