Czy fizyka musi być trudna i nudna, a chemia kojarzyć się wyłącznie z truciznami? Oczywiście, że nie! O tym, że wiedza chemiczna i fizyczna mogą przydać się w codziennym życiu oraz dostarczać ciekawej rozrywki przekonywali młodszych kolegów i koleżanki uczniowie Koła Naukowego Ambasadorzy Nauki oraz Koła Eksperymentalno-Badawczego Eureka.
W czwartek 14 marca grupa badawcza przeprowadziła dla klasy trzeciej serię fascynujących eksperymentów fizyczno-chemicznych. Młodsi uczniowie zostali najpierw zapoznani z pracownią przedmiotową, poznali podstawowe szkło i sprzęt laboratoryjny oraz regulamin pracowni.
Podczas eksperymentów uczniowie mogli obserwować min. samopompujący się balonik, wytwarzanie dwutlenku węgla, lampę lawę czy wulkan chemiczny. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz cieczy nienewtonowskiej wykonanej z mąki ziemniaczanej i wody.
Celem tego typu pokazów było zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym świecie. Uczniowskie pokazy nie tylko dostarczyły dzieciom rozrywki, ale również poszerzyły ich zrozumienie świata nauki.